کد مقاله : 16052        مسیر مقاله در نقشه سایت : , علمی و فرهنگی , بهداشت و سلامت , تغذیه

خواص خرما، موز و انگور


خواص خرما، موز و انگور

خرما

(ینُبِتُ لَکُم بِهِ الزَّرعَ وَ الزَّیتُونَ وَ النَّخیلَ وَ الأَعنَابَ وَ مِن کُلِّ الثَّمَراتِ إِنَّ فی ذَلِکَ لَأیَهً لِقَوٍم یَتَفَکّروُنَ)،(وَ زَیتُونَاً وَ نَخلاً).
خرما انواع متفاوت و گوناگونی دارد ولی از نظر ارزش غذائی همه انواع آن تقریباً یکسان می باشد. اگر به دست آوردهای علمی امروز درباره ارزش غذائی خرما واقف شویم، متوجه خواهیم شد
که سربازان اسلام چگونه با حمل مقداری خرما به عنوان توشه غذایی توانستند ممالک بسیاری را فتح کنند و چرا امروز نیز در پادگان ها مقداری خرما و خشکبار به سربازان می دهند.

ارزش غذایی خرما:

هفتاد تا هفتاد وهشت درصد از ترکیبات خرما را مواد قندی تشکیل می دهند. و از این نظر عنی تر از سایر میوه هاست. همچنین ارزانتر، که با کمی توجه می تواند در تمام فصول سال در دسترس باشد بدون آ«که میکروبها قادر باشند آن را چون سایر میوه ها فاسد کنند. خاصیت دیگر مواد قندی خرما، سریع الهضم و سریع الجذب بودن آنهاست. بطوریکه به فاصله کوتاهی پس از خوردن تبدیل انرژی می گردد.
مود پروتئینی و چربی: نسبت پروتئین و چربی موجود در خرما بیش از سایر میوه هاست بطوریکه دو درصد وزن آن را مواد پروتئینی و دو و سه دهم درصد را مواد چربی تشکیل می دهد.
مواد معدنی: گاهی خرما را به دلیل فراوانی مواد معدنی آن، معدن می نامند. زیرا در هر صد گرم خرما چهل تا هفتاد و پنج میلی گرم فسفر،
۷۱ـ۶۵ میلی گرم کلسیم،
۶۵ میلی گرم منیزیم،
۴ـ۲ میلی گرم آهن،
۹/۰ میلی گرم سدیم،
۷۹۰ میلی گرم پتاسیم،
۶۵ میلی گرم گوگرد،
۲۸۳ میلی گرم کلرین
، ۳ میلی گرم کلر
و … وجود دارد.
ملاحظه می کنیم که خرما از نظر فسفر(که برای استحکام استخوان ها، دندان ها و بافتهای مغزی ضروری است.)غنی تر از سایر میوه ها می باشد. همچنین محتوی مقدار نسبتاً زیادی پتاسیم است. ویژگی دیگر خرما داشتن منیزیم است که تقریباً در بعضی میوه ها وجود ندارد. و در برخی دیگر به مقدار بسیار اندکی موجود است. برخی از دانشمندان انعدام بیماری سرطان در بعضی از واحه ها را ناشی از مصرف زیاد خرما توسط اهالی می دانند.
دـ ویتامین ها: خرما در بر دارنده ویتامینهای بسیاری از جمله ویتامین های
A,D,B۱,B۲
می باشد.
همان طور که قبلاً نیز بیان گردید، در خرما ماده ای وجود دارد که انقباضات رحم را مخصوصاً هنگام زایمان افزایش می دهد. این ماده شبیه اکسی توسین (Oxytocin) می باشد. و در پایان اضافه می کنیم که یک کیلو خرما ۳۴۷۰ کالری حرارت در بردارد و این مقدار خیلی بیش از نیاز بدن یک انسان بالغ در یک شبانه روز است.

موز

(فی سِدرٍ مَخضُودٍ وَ طَلحٍ مَنضُودٍ)
اگر طلح (موز) برای بسیاری از مردم میوه ای زینتی باشد، برای ملل جزایر آنتیل، فیلی پین، اواسط افریقا و سواحل امریکا در حکم یک غذای اصلی است. ویژگی موز در دارا بودن مواد قندی به مقدار زیاد است و هر چه این میوه بیشتر رسیده باشد، مواد قندی آن بیشتر خواهد بود. به همین دلیل ارزش غذایی بدن بیش از سیب زمینی می باشد. علاوه بر این، مقدار معتنابهی مواد معدنی از قبیل کلسیم، فسفر و اندکی مس و آهن و برخی ویتامین ها مثل ویتامین های B کمپلکس و A,D در آن وجود دارد.

انگور

(وَ عِنَبَاً وَ قَضبَاً)
انگور میوه ای است که در سرتاسر جهان گسترش یافته و درصد بالایی از غذای مردم را به خود اختصاص داده است. مهمترین ویژگی این میوه داشتن طعمی خوش و قند گلوکز به مقدار فراوان است. قند انگور نوع بسیطی است که براحی و بدون هیچگونه تغییری جذب بدن می شود، برخلاف سایر قندها که ابتدا باید به صورت قند انگور درآیند تا قبل جذب شوند. البته قند میوه (فرکتوز) را باید مستثنی کرد.
از آنچه تاکنون گفته شد در می یابیم که اشارات قرآن نظر بر این دارند که انسان از غذاهای متنوع نباتی و حیوانی استفاده کند تا نیازهای بدن خود را از مواد پروتئینی، قندی و چربی ها تامین نماید و از این طریق به تعادل روانی نیز برسد. با توجه به آنچه گذشتف پی می بریم که دیدگاه قرآن در رابطه با غذا قبل از هر چیز دیدگاهی عملی و شامل است و تمام نیازهای انسان را در تمام مراحل زندگی و در زمانهای متفاوت تامین می نماید. قرآن مشکلات بهداشتی بسیاری را که سایر شریعت ها از حل آنها عاجز بوده اند، به راحتی حل کرده است. زیرا این شریعت ها یا به جنبه های نظری مسائل توجه داشته اند و یا نتوانسته اند امکانات عملی دستورات را در جامعه پیاده کنند، اگر نگوئیم که در بسیاری از موارد دچار اشتباهات فاحش نیز شده اند.

beiragh.net